Chat Siteleri Kullanımında Ailelere Düşen Görevler

09/03/2020

Sohbet odası, insanların temelde yazarak, bir grupta, bir grupta sohbet etmesini sağlayan çevrimiçi bir alandır. 'Enter' tuşuna bastığınız anda, mesajınız bunun odaya giriş yaptığı herkes tarafından görülür. Bunlar heyecan verici sözlü alışverişi keşfetmek için birinci sınıf yerler olsa da, hem yetişkinler hem de çocuklar için çok gerçek riskler taşırlar. İnternet korumasını düşünürken, akrabaların tüm çevresi için sohbet odası güvenliğini akılda tutmak önemlidir.

Sohbete başlamadan önce, sizin ve ailenizin düşüncelerinde birkaç şey tutmanız gerekir. Çoğu sohbet odası tüm insanlara açık olduğundan, konuştuğunuz kişinin kimliğini doğrulamanın bir yolu yoktur. Ve tartışmanın kamuya açık olması nedeniyle, bunun söylenen bir şey, her kişinin hediyesi kullanılarak incelenebilir veya başka bir yer kopyalanıp yayınlanabilir. Çoğu sohbet servisi, özel sohbet için bir alternatif sunar. Bu, yetişkinler veya zaten arkadaş olan 2 çocuk için mükemmel olsa da, faillerin masum olmayan çocuklarla alakasız konuşmalar yapmak için gizlendiği yerler de olabilir.

Ailenizi sohbet odalarında tutmanın bir yolu, kullanımı ücretli hizmetlerle sınırlamaktır. Genellikle, ön sebepleri olan birisinin geçerli bir kredi puanı veya banka kartı çeşitliliği girmesi gerekiyorsa, bu kişilerin üye olmalarını engeller. Buna ek olarak, zorunlu kimlik doğrulama, gerektiğinde yönetmenlerin ve kolluk kuvvetlerinin müzik istismarcılarına karşı çok daha kolay hale getirebilir. Akıllı sohbet odası davranışı hakkında akraba çevrenizle samimi bir şekilde konuşun ve sırayla bahsettikleri şeye konsantre olun.

Ücretli veya gevşek bir sohbet sağlayıcısına kaydolurken, her zaman zahmetsizce cinsiyet tarafından tanınmayan bir ekran adı seçin. Cinsiyetten bağımsız bir çağrı seçmek, kimin işlediklerinden emin olmadıkları için faillerin cesaretini kırabilir. Ayrıca, yaşınızı listelemeyin. Sohbet operatörünüz sizden bir profil oluşturmanızı isterse, yaşınızı veya cinsiyetinizi ima edecek yolda herhangi bir şey değil, en az miktarda gerçek girin. Bir konuşma odasındaysanız ve her zaman uygun olmadığını düşündüğünüz bir şeye tanıklık ederseniz, bunu derhal Kayıp ve İstismara Uğrayan Çocukların CyberTip Hattı Ulusal Merkezine bildirin.

Sohbet sınıflarına veya çevrimiçi profillere kendinizin ve ailenizin fotoğraflarını göndermekten kaçının. Bir kişi ne yaptığınızı sorduğunda, günlük alışkanlığınızı onlara maruz bırakmayın. Geniş çapta ISS adresleri bulunduğunda, çevrimiçi faillerin bölgenizi araştırması kolaydır; Eğer her gün alışkanlığınızı belleğe adamışlarsa, sizi ve ailenizi mağdur etmeleri çok daha kolaydır.

Bir sohbet danışmanlığı sırasında size verilen köprüleri açmayın. En sık, özellikle çok iyi anladığınız arkadaşlarınızla sohbet ediyorsanız, bu köprüler masum YouTube hareketli görüntülerine neden olur. Yine de tanıştığınız birini yönetiyorsanız, pornografik bir web sitesine bir köprü veya bir salgın dizüstü bilgisayarınıza bulaşmanın iyi bir yolu verilir.

Son fakat açıkçası artık en az değil, anlık mesajlaşma servislerinden de haberdar olmayı unutmayın; sık sık, herkese açık olmayan sohbet sınıfları bu daha hızlı iletişim biçimine yayılabilir. Daha da kötüsü, maksimum cep telefonları artık yaygın mobil akıllı telefon sözleşmenizle anında mesajlaşma hizmeti sunuyor ve gençler buna meraklı.

Genel olarak, akraba çevreniz özellikle internet sohbet sitelerinde güvenlidir. Televizyon, sohbet odaları ve sosyal ağ siteleri nedeniyle yüz binlerce gencin sömürüldüğünü düşünmenize neden olsa da, gerçek şu ki, pay çok düşük. Kendi aile PC'nizde neler olup bittiğini takip etmek konusunda dikkatli olun ve çocuklarınızla iletişim hatlarını açık tutun. Söylediklerine gerçekten konsantre olursanız, çevrimiçi yaşamları hakkında size harika bir fikir verdiklerini keşfedebilirsiniz. Bu gerçekler daha sonra ailenizle birlikte sohbet odası koruması hakkında konuşmaya başlamak için kullanılabilir.