Sohbet ve Arkadaşlık Sitelerinde Güvende Olma Yolları

09/03/2020

Sohbet odaları tatmin etmek ve yeni insanlarla etkileşim kurmak için müthiş yerler olsa da, odalarda dikkatli olmak istersiniz. Sohbet ederken güvende olmak için şu kurallara uymanız gerekir:

Meraklı ve yırtıcı sohbetlerden kaçının

Bu kişilerin chat odalarında bulunması yaygındır ve onları not etmekte kısa kalmak istersiniz. Maksimum örneklerde, bu insanlar size teknik ve kaldığınız ve kendi başıma kalıp kalmayacağınız gibi özel sorular sormaya başlarlar. Bazı durumlarda cep telefonu çeşitliliği veya ev anlaşması sorarlar.

Bu insanlarla karşılaşabileceğiniz zaman onların mesajlarına cevap vermemelisiniz. Karakter ısrar ederse, web odasından çıkıp bilgisayarınızı kapatmanız gerekir.

Kimliğinizi koruyun

Kredi puanı kartı aralığınızı veya sosyal güvenlik numaranızı halka açık bir yere koyamayacağınız gibi, halka açık olmayan gerçeklerinizi hiçbir şekilde çevrimiçi odalara iletmeniz gerekmez.

Artık vermemeniz gereken halka açık olmayan istatistiklerden bazıları şunlardır: gerçek adınız, telefon numaranız, şifreleriniz, bankacılık bilgileriniz, posta adresiniz ve kendiniz, arkadaşlarınız, akrabalarınız veya evcil hayvanlarınız.

Herkese açık tut

Tanımadığınız biriyle konuşurken, umumi odalarda kalmak zorundasınız. Bir kişiyle tanışırsanız ve o da herkese açık olmayan sohbete geçtiğinizi gösterirse, artık katılmamanız gerekir.

Genel sohbet odalarında kalmak ile en iyi yönü, oda orada tanınıyor tanık ve dosya bireyler olmasıdır. Bu odaları izleyen insanlar, yanlış bir şey olabileceğinin farkında olacaklar ve en önemlisi size yardımcı olacaklardır.

Güvenli bir sohbet odası kullanın

Benzersiz on-line oda tipleri vardır. Örneğin, herkese açık olmayanlar ve takip edilmesi gereken katı kurallara sahip olanlar vardır. Güvende olduğunuzdan emin olmak için, nokta içerik malzemesinin yanında filtre uygulayan moderatörler içeren bir konuşma odasına geçmeniz gerekir.

Savunmanıza izin verme

Yırtıcı hayvanlar çok zekidirler ve aldatıcı olma konusunda eğlenirler. Çoğu durumda, düşüncelerinizi kazanmak için aylar hatta yıllar geçirirler ve uygun zaman geldiğinde size vurur ve zarar verirler.

Herkese açık olmayan bilgiler vermeden veya birey olarak yerine getirmeyi kabul etmeden önce, içgüdülerinize dikkat etmelisiniz ve yanlış bir şey olduğunu düşünüyorsanız, zamanınız ne olursa olsun herhangi bir bilgi vermemeli veya karakterle buluşmayı kabul etmemelisiniz. kişiyle konuştum.

© 2020 Adam's travel blog. All rights reserved.
Powered by Webnode
Create your website for free! This website was made with Webnode. Create your own for free today! Get started